Klientów z Poznania zapraszamy do nowej lokalizacji: Głogowska 132/140

Telefon: 22 424 33 99 Email: sklep@restartplus.pl LOGOWANIE REJESTRACJA
Zamknij listę punktów odbioru Zamknij
Restart plus Warszawa

ul. Kolejowa 15/17
01-217 Warszawa

Pon-Pt 9:00 - 19:00

Restart plus Łódź

ul. Zielona 50
90-635 Łódź

Pon-Pt 9:00 - 19:00

Restart plus Poznań

Głogowska 132/140
60-243 Poznań

Pon-Pt 10:00 - 18:00

0
TWÓJ KOSZYK 0 PLN

Czy warto kupić biznesowy komputer poleasingowy?

10 powodów, dla których warto kupić poleasingowy laptop "biznesowy"

Wstęp

Producenci komputerów przenośnych podejmują wiele starań, aby oddzielić linie produktów  przeznaczonych dla konsumentów detalicznych i biznesowych odbiorców. W wielu przypadkach użytkownicy domowi zrobiliby lepiej, gdyby zignorowali marketingowy szum i kupili laptopy biznesowe. Podczas gdy komputery przenośne dla “Kowalskiego” są zazwyczaj zaprojektowane aby ładnie wyglądać, laptopy dla firm często oferują trwalsze obudowy, większą liczbę opcji konfiguracyjnych i lepszą użyteczność.

Wielcy klienci korporacyjni kupują takie notebooki w tysiącach i oczekują od nich bezawaryjnego działania przez co najmniej kilka lat. Jeśli więc producenci komputerów chcą utrzymać zadowolonych klientów z największych firm, muszą tak zaprojektować laptopy biznesowe, aby spełniały znacznie wyższe standardy jakości. Nawet jeśli nie "pracujesz" w tradycyjnym sensie tego słowa na laptopie, a wszystko, co robisz to pisanie wiadomości e-mail, przeglądanie sieci Web i publikowanie treści w mediach społecznościowych - to i tak  możesz wiele skorzystać kupując notebooka zoptymalizowanego pod kątem wydajności, ale wciąż przystępnego cenowo.

Oto 10 powodów dla których warto rozważyć zakup poleasingowego laptopa biznesowego:

  1. Zbudowane aby działać

 Jeśli chcesz notebooka, który ma większe szanse przetrwać zalanie, brud, upadki, to model z linii  biznesowej jest idealnym rozwiązaniem. Obudowy wykonane z metalu, zawiasy które wytrzymują setki tysięcy otwarć, znacznie trwalsze plastiki odporniejsze na zarysowania. Nawet po kilkuletnim użytkowaniu wygląd laptopa biznesowego jest ciągle na więcej niż zadowalającym poziomie. Na rynku konsumenckim warunki dyktuje cena i wszystkoi jest jej podporządkowane. Laptop do detalu musi być tani, więc proszę nie łudźcie się, że dostajecie mercedesa w cenie skody. Księgowi firm produkujących komputery też mają wiele do powiedzenia i cena powoduje zastosowanie gorszych materiałów, tańszych zamienników, szybszego i bardziej niechlujnego montażu w środku i tak można by jeszcze długo. Natomiast na rynku biznesowym liczy się przede wszystkim niezawodność, przydatność i łatwość serwisu, a cena gra mniejszą rolę. Korporacje płacą dużo więcej za dobre produkty, które nie sprawią ich pracownikom najmniejszych kłopotów w użytkowaniu. Nie ma powodu, dla którego konsument nie powinien mieć prawa do skorzystania z takich opcji.

  1. Matowe wyświetlacze o lepszych kątach widzenia

Błyszczące  wyświetlacze stały się niemal wszechobecne w notebookach detalicznych , ponieważ sprzedawcy wierzą, że kupujący zostaną skuszeni przez ich świetlisty wygląd i żywe kolory. Jednakże, taki wyświetlacz jest grubszy, i oferuje znacznie gorsze kąty widzenia niż ten z matrycą matową. (wyobraź sobie, że próbujesz przeczytać stronę internetową, a jedyne co zobaczysz to swoje odbicie niemal jak w lustrze).

Jeśli nie są one wyposażone w ekran dotykowy, większość systemów biznesowych ma matowe wyświetlacze. Jeśli jesteś fanem ekranu dotykowego to będziesz musiał żyć z błyszczącą powierzchnią, ponieważ jest to niezbędne do odczytania Twojego dotyku.

matryca błyszcząca i matryca matowa

  1. Lepsze klawiatury

Nie twierdzimy, że klawiatury w laptopach konsumenckich i touchpady są złe, ale żeby zadowolić partnerów biznesowych te sposoby interakcji z komputerem  muszą dawać coś naprawdę wrażliwego i reagującego zawsze w odpowiedni sposób, ponieważ klienci korporacyjni przede wszystkim dbają o produktywność pracowników i nie mogą pozwolić, aby oni marnowali czas, tylko z tego powodu, że klawiatura lub touchpad nie pozwala wklepywać danych do ich systemów.

 klawiatura laptopa biznesowego

  1. Więcej i lepszych opcji wskazujących

Nie sposób znaleźć choćby  jednego notebooka konsumenckiego z czymkolwiek innym niż touchpad’em do nawigacji. Jeśli jednak lubisz “track points” (a my lubimy), kilka systemów biznesowych posiada je oprócz touchpad’ów. Wielu użytkowników kocha te elementy nawigacji ponieważ są one bardziej dokładne niż touchpady i dlatego, że piszący na klawiaturze nie musi podnosić dłoni poza obszar klawiszy, aby ich używać.

Touchpady w laptopach biznesowych służą zazwyczaj tylko do sterowania wskaźnikiem i mają oddzielne przyciski do potwierdzania akcji, podczas gdy większość modeli konsumenckich zmusza do kliknięcia w lewo lub w prawo na całej podkładce, co jest mniej dokładne i mniej wygodne.

urządzenie wskazujące w laptopie biznesowym  touchpad laptopa biznesowego

  1. Wymienne, rozszerzone baterie

Obecnie większość komputerów przenośnych wyposażona jest w akumulatory, których nie można usunąć bez oddania ich do serwisu. Większość biznesowych notebooków umożliwia samodzielną wymianę baterii, dzięki czemu gdy akumulator zmniejszy swoją pojemność i się “zestarzeje”, jego wymiana jest bezproblemowa. Ponadto można je wymienić na znacznie pojemniejsze opcje dające znacznie wydłużony czas działania na jednym ładowaniu.

bateria w laptopie biznesowym

  1. Mniejsza ilość preinstalowanego zbędnego oprogramowania “ tzw. crapware”

Duża lub średniej wielkości firma po prostu nie może sobie pozwolić, aby zapłacić działowi informatycznemu tylko za odinstalowywanie zbędnych opcji oprogramowania (crapware) z każdego nowego notebooka, który zamówi. Sprzedawcy wiedzą o tym i umyślnie unikają przeciążania notebooków biznesowych zbyt dużym niepożądanym oprogramowaniem próbnym. W systemach biznesowych jest preinstalowany system w wersji zapewniającej bezproblemowe poprawne działanie każdej aplikacji. Tylko tyle i aż tyle.

niechciane oprogramowanie

  1. Bezpieczeństwo biometryczne

Nie ma zbyt wielu laptopów konsumenckich z czytnikami linii papilarnych, ale wiele systemów biznesowych ma ich standardową lub niedrogą opcję. Dzięki takiemu czytnikowi  można zalogować się do systemu operacyjnego lub skonfigurować menedżera haseł, używając tylko odcisku palca jako poświadczenia.

czytnik linii papilarnych

  1. Długi okres żywotności

Ponieważ korporacje używają laptopów przez lata, dostawcy sprzętu muszą oferować części i usługi łatwo dostępne. Z tego powodu modele biznesowe pozostają na rynku przez rok lub dłużej, a komponenty zużywające się, takie jak wymienne baterie i zasilacze są dostępne przez wiele lat po zakończeniu ich produkcji.

  1. O rozsądnej cenie

Cena zakupu nowego laptopa biznesowego może być nawet  kilkukrotnie wyższa niż laptopa przeznaczonego do detalu o podobnej konfiguracji, dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie rozważenie zakupu poleasingowego komputera, który już “odsłużył” swoje w korporacji, ale z powodzeniem jeszcze przez lata będzie doskonałym narzędziem pracy i zabawy. Korporacje w większości przypadków wymieniają swoje komputery na nowe z powodów takich jak polityka odnowy sprzętu, która przewiduje wymianę sprzętu nie rzadziej niż co trzy lata. Jednym z powodów jest także koniec okresu gwarancyjnego trwającego zazwyczaj dla rozwiązań biznesowych właśnie 3 lata. Laptopy są nadal sprawne, doskonale radzą sobie z najnowszymi aplikacjami ich wydajność zazwyczaj w dalszym ciągu jest na co najmniej zadowalającym poziomie. Sprzedawcy poleasingowych komputerów czyszczą je, naprawiają w razie potrzeby, a niejednokrotnie oferują co najmniej 6 miesięczny okres gwarancyjny, co czyni taki zakup bardzo bezpiecznym rozwiązaniem.   

  1. Ostateczny argument

Wielu głównych dostawców notebooków zbudowało swoje organizacje wokół idei, że firmy i użytkownicy domowi mają różne potrzeby i zasługują na różne produkty. Nie ma jednak powodu, aby “kupować”  ten przekaz marketingowy. Jeśli chcesz laptopa, a nie tablet lub telefon, to dlatego, że będziesz na nim pracował i niezależnie od tego, czy programujesz witryny, tworzysz blogi, rozliczenia podatkowe, robisz spis książek dla trzeciej klasy czy utrzymujesz kontakty na Facebooku, to notebook biznesowy sprawi, że Twoja praca będzie dużo łatwiejsza i szybsza, a twoje dane bezpieczniejsze.

Jeżeli dobrnąłeś, drogi Gościu aż do tego miejsca, może warto obejrzeć - jakie mamy dla Ciebie

Laptopy

i komputery stacjonarne

 

Na podstawie artykułu napisanego przez: Avram Piltch, LAPTOP Online Editorial Director

https://www.laptopmag.com/articles/10-reasons-why-consumers-should-buy-business-notebooks

Newsletter

Zamknij
x
Sklep internetowy Sellingo